Oké, kezdjük az alapokműveletekkel. Aki már egy kicsit is használta az Excel táblázatkezelő programot, az nyugodtan ugorja át ezt a részt. Ez tényleg egy bevezető lesz, ami nélkül nem érezném teljesnek a sorozatot és a további cikkeket. A továbbiakban az alapműveleteket és a leggyakrabban használt függvényeket fogom röviden bemutatni.
Bármilyen műveletet szeretnénk elvégezni, mindig ‘=’ jellel kezdjünk. Ebből fogja tudni a program, hogy nem egy cellaértéket adunk meg, hanem számítást végzünk.
Hogyan kell Excelben összeadni?
Összeadás az Excel programban:
Hogyan kell Excelben kivonni?
A kivonás ugyanez:
Hogyan kell Excelben osztani?
Nos, egyszerűen oszd el a két számot, ahogy a képen látszik.
Hogyan kell Excelben szorozni?
Csak szorozd össze a két számot. Bocsánat, a két választott cellát. Ugyanis te a számot szorzod, a program a két cella tartalmát szorozza.
Hogyan kell Excelben százalékszámítást végezni?
A százalékszámításra az üzleti életben sokszor van szükség, hogy megmutassuk egy bizonyos érték egy másik értékhez történő változását.
Kétféle módon végezhetsz százalékszámítást az Excel programban. Ha például tudni akarod, hogy hány százaléka a 30-nak a 3 vagy az 50-nek a 25, akkor ezt úgy kell beírnod, hogy =3/30 vagy =25/50 és utána írni egy százalékjelet.
Ekkor a cella formátuma “Általános” marad. A másik verzióban ugyanezt kell tenned, csak ne írj a végére “%” jelet, hanem állítsd be a felső eszköztáron a cella formátumát százalékra.
A legfontosabb különbség jelenleg a megjelenés, ugyanis az első verziónál a ‘%’ jel nem volt ott minden egyes cellaérték végén, ezzel a módszerrel láthatóvá válik.
Ha ezen túl vagy, akkor lépj a következő bejegyzésre, amelybe bemutatom a leggyakrabban használt Excel függvényeket.
Tetszett a bejegyzés? Csatlakozz a Digitális Innovációhoz a Facebookon vagy kövesd a Digitális Innováció Instagram oldalát, hogy soha ne maradj le az újabb cikkekről Excel témában! 🙂